На сцені виступлять закордонні гості — американський піаніст Кевін Кеннер, іспанська скрипалька Летісія Морено та нідерландський кларнетист Мішель Маранг.
Kyiv Spring Sounds є наступником Міжнародного музичного фестивалю «Київська весна», що проводився у Національній філармонії з 2009 року.
«Нова назва наближає нас до європейського контексту. Весна — це завжди оновлення, надія на краще майбутнє. Фестиваль має на меті згуртувати на одній сцені знаних музикантів, які під час війни наважилися приїхати в Україну, щоб показати високий міжнародний рівень, — розповіла музична керівниця Національної філармонії, диригентка Наталка Стець. — Намагалися скласти програму так, щоб знайома класика поєднувалася з мало виконуваними творами та музикою українських композиторів, була можливість зіставити нашу та європейську традицію.
У межах фестивалю пройдуть три концерти, в яких братимуть участь закордонні гості. До нас приїде американський піаніст Кевін Кеннер, який спеціалізується на виконанні творів Шопена. В 1990 році він отримав дві найпрестижніші нагороди — головний приз на Міжнародному конкурсі імені Шопена у Варшаві та Міжнародну премію імені Теренса Джадда в Лондоні. Зараз є членом журі багатьох конкурсів. 17 травня у Києві Кевін виконає Концерт №1 для фортепіано з оркестром».
У програмі цього вечора прозвучить Сюїта Бориса Лятошинського з музики до театральної постановки «Ромео і Джульєтта» за Шекспіром, партитура до якої була нещодавно віднайдена, а також фінальна сцена з опери Ріхарда Штрауса «Кавалер троянди».
«Коли в Україні вибухнула повномасштабна війна, Кевін не залишився осторонь, а заявив про свою позицію і готовність підтримати Україну, узявши під свою опіку родину та надати їм власне житло у Кракові для проживання, — розповіла комунікаційниця філармонії Ольга Стельмашевська. — Саме тоді в окупованій Бучі розгорталася страшна трагедія. Виїзд з охопленого боями міста під час короткого „зеленого коридору“ української письменниці та журналістки Юлії Бережко-Камінської став для неї та її дітей порятунком. Саме вони волею долі й знайшли прихисток у Кевіна та його дружини Катаржини».
Також у межах фестивалю влаштують майстер-клас з нідерландським кларнетистом Мішелем Марангом. Маранг — взірець сучасного виконавця, у колі інтересів якого — класична музика, фотографія, історія, клейзмерська музика, цікаві співпраці та міждисциплінарні проєкти, які дозволяють по-новому глянути на світ. На сцені філармонії 19 травня він виконає Пʼяту камерну симфонію «Потаємні поклики» для кларнета і струнних Євгена Станковича.
Доповнить програму музика іншого українського майстра — Валентина Сильвестрова, а саме його пізні твори «Вісник–1996» для фортепіано та струнного оркестру та «Тиха музика». А на завершення прозвучить промениста і чиста Симфонія №5 віденського романтика Франца Шуберта.
Серед інших закордонних гостей — іспанська скрипалька Летісія Морено, яка з 12 років виступає з провідними європейськими оркестрами. 21 травня вона зіграє сольну партію в «Іспанській симфонії для скрипки з оркестром» Едуара Лало, що пролунає разом з «Симфонічною драмою № 8 «Народна» сучасного композитора Віктора Степурка. Глядачі мають змогу потрапити й на відкриту репетицію цього концерту.
Міжнародний фестиваль European Spring Sounds
Коли: 17, 19, 21 травня о 19:00
Де: Національна філармонія України, Київ, Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: від 70-100 грн.
Нагадаємо, у суботу у столиці на Пейзажній алеї проведуть День вуличної музики та спорту. Протягом дня можна буде насолодитись найрізноманітнішими музичними стилями та взяти участь у спортивних атракціях.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»